Domácnosť LifeStyle Praktické rady Zaujímavosti

Omrzel vás vzhľad domova? Týmito spôsobmi si môžete skrášliť interiér

Interiér vášho domova je veľmi dôležitý, keďže v ňom trávite množstvo času. Preto by mal byť čo najviac podľa vašich predstáv. Ak ste tam už dlho nič nezmenili, tak vás môže po čase omrzieť. Vtedy je čas na zmeny, úpravu interiéru a dokúpenie dekorácií. Netreba do toho investovať veľa peňazí, stačí pár zmien a budete sa cítiť ako keby ste sa presťahovali do nového. Prejdime na spôsoby, ktorými si môžete váš domov skrášliť a trochu zmeniť.

Omrzel vás vzhľad domova? Týmito spôsobmi si môžete skrášliť interiér (Foto: unsplash.com)

Použite obrazy

Obrazy sú naozaj multifunkčnými dekoráciami v miestnosti a dokážu úplne zmeniť atmosféru. Samozrejme, záleží aj na ich veľkosti a tom, čo vyobrazujú. Dokonca si môžete jednoducho vytvoriť obraz aj sami doma alebo si necháte na plátno vytlačiť vašu obľúbenú fotografiu. Potom si ho už len stačí zavesiť na stenu a váš interiér bude pôsobiť krajšie. Pri výbere obrazu alebo fotografie myslite aj na farby, ktoré sú na ňom dominantné, pretože by sa vám mali hodiť do interiéru.

Opravte to, čo je pokazené

Veľmi nevzhľadne pôsobí to, ak máte v interiéri poškodený nábytok, roztrhnuté tapety alebo špinavé koberce. Keď to všetko opravíte alebo vymeníte, tak sa budete cítiť ako v novom! Na internete nájdete množstvo návodov na to, ako opraviť nábytok či vymeniť tapetu. Ak si na to netrúfate, je dobré poradiť sa s profesionálom. Vždy je lepšie veci opravovať, než ich hneď vyhadzovať a kupovať nové. Nezabúdajte potom aj na správnu starostlivosť, aby vám veci vydržali čo najdlhšie ako nové.

Omrzel vás vzhľad domova? Týmito spôsobmi si môžete skrášliť interiér

Malé detaily v interiéri, ktoré ho zútulnia

Nemusíte do nich veľa investovať, no keď si ich zaobstaráte, tak váš interiér bude ako vymenený. Určite ste na takéto videá už narazili, keď niekto prerábal izbu a stačilo mu na to pár vecí. Ideálne je použiť rôzne druhy rastlín, koberce, pekné obliečky na posteľ, vankúše alebo dlhé záclony na okná, možno aj s nejakým vzorom. Takto si premeníte spálňu alebo obývačku behom pár desiatok minút.