Zaujímavosti

Viete, ktoré vône vás urobia atraktívnou? Tu je top 5 z nich!

Ak by sme mali dať za pravdu mužom, najviac ich údajne priťahujú ženy, ktoré používajú kvetinové vône. Nie je to však vždy iba o zložkách vo vašom parféme. Rozhoduje aj intenzita, príležitosť, atď. Ktoré vône teda povzbudzujú emócie, sú vzrušujúce a prispievajú tak k zvýšeniu vašej príťažlivosti?

Viete, ktoré vône vás urobia atraktívnou? Tu je top 5 z nich!
(zdroj: unsplash.com)

Sladká spomienka na detstvo

Je dokázané, že vône naozaj ovplyvňujú emócie, a tým pádom aj príťažlivosť. Zaujímavosťou je aj to, že podľa vône môžete u človeka odhaliť jeho vek, zdravotný stav alebo osobnosť.

Verte, či nie – najžiadanejšou a najobľúbenejšou vôňou je vanilka. Je to tak možno preto, že vanilka sa často spája so šťastnými spomienkami, ako je pečenie zákuskov a celkovo detstvo. Prečo je to tak? Vanilka má upokojujúce a hrejivé schopnosti, preto sa spája s pocitmi pokoja a pohodlia. Znižuje stres a zároveň je jemná, sladká a zmyselná. Hodí sa na denné nosenie, ale aj na večerné príležitosti a veľmi dobre sa kombinuje aj s inými typmi vôní, ako sú korenisté, ovocné alebo kvetinové vône.

Tie najlepšie vône, medzi ktorými určite nájdete aj tie s vanilkou, kúpite výhodne a pohodlne napríklad na https://www.kuponyzdarma.sk/.

Populárna a milovaná levanduľa

Číslom dva je pižmo. Práve jeho príjemné a sofistikované pôsobenie mnohí ľudia považujú za príťažlivé. Pižmo nie je príliš silné, práve preto môže vo vás vyvolať túžbu toho, kto ho nosí, lepšie spoznať. Najčastejšie sa pridáva do mužských vôní, no vyberajú si ho na nosenie práve ženy pre svojich mužov.

Pižmo evokuje pocity zmyselnosti a intimity. Používa sa v rôznych typoch parfumov, od tých najľahších a sviežich až po ťažké a zmyselné. Má vynikajúce fixatívne vlastnosti, takže môže predĺžiť trvácnosť ostatných vôní v parfume.

Kto by nemiloval levanduľu? Táto populárna, pôvodom francúzska fialová rastlinka údajne upokojuje. Nie je to však len o upokojení – pri vdychovaní levandule naozaj náš mozog môže začať produkovať neurotransmitery ako sérotonín a dopamín, ktoré slúžia na reguláciu nálady a navodzujú relaxáciu, a tým pádom pôsobíme pre ľudí, ktorí sa tak v našej blízkosti cítia, atraktívnejšie.

Nosenie levanduľovej vône je naozaj univerzálne. Hodí sa na denné, večerné, bežné aj špeciálne príležitosti. Okrem upokojujúcich účinkov má levanduľa tiež antibakteriálne a protizápalové vlastnosti, čo ju robí obľúbenou v kozmetických a zdravotných produktoch. Tie nájdete za výhodnejšie ceny online vďaka Dr. Max zľave.

Romantika v podobe ruže

Energizujúce účinky a pocit čistoty a vitality evokujú predovšetkým citrusové vône. Prispievajú tak k pozitívnemu vnímaniu a zvyšujú energiu a náladu. Sú teda ideálnou voľbou najmä pre denné nosenie.

Citrusy by ste mali nosiť najmä počas teplých letných dní, pretože dokážu osviežiť a povzbudiť. Sú veľmi univerzálne a môžu byť použité v rôznych typoch parfumov, od ľahkých toaletných vôd po intenzívnejšie parfumy. Dobre sa kombinujú s inými vôňami, ako sú kvetinové, korenisté či drevité tóny.

Na záver sme si nechali symbol lásky a vášne – ružu. Jej sladká vôňa je medzi ľuďmi naozaj obľúbená a vyvoláva pocity romantiky a jemnosti. Podobne ako levanduľa, aj ruža má upokujúce účinky a jej vôňa pomáha znížiť stres a navodiť pocity pokoja a pohody.

Pri dennom nosení vám môže ruža dodať nádych jemnosti a ženkosti, hodí sa však najmä na špeciálne príležitosti a romantické večery. Spolu s dobrou večerou môže vášmu rande dodať ten správny šmrnc. Ak sa chcete uistiť, že aj vaše jedlo bude mať ten správny šmrnc, použite Wolt promo kód a nechajte si doviezť to, na čo máte práve chuť.