Praktické rady

Hurá, bude vianočný večierok! Tipy a triky, ako zorganizovať nezabudnuteľnú vianočnú párty

Firemné vianočné večierky potrebujú mnoho organizovania – je treba vybaviť catering, vymyslieť program, objednať moderovanie,… Či už práve organizujete vianočnú párty pre 30 kolegov, alebo len pre pár kamarátok, máme pre vás užitočné tipy, ako sa z toho nezblázniť a zároveň sa postarať svojmu okoliu o skvelý zážitok!

Hurá, bude vianočný večierok! Tipy a triky, ako zorganizovať nezabudnuteľnú vianočnú párty
(zdroj: unsplash.com)

Tematicky aj na Vianoce

Ešte predtým, než sa pustíte do nakupovania potravín či dekorácií, je dobré premyslieť si termín. Navrhnite ho potenciálnym pozvaným včas, aby sa nestalo, že vám polovica z nich zamietne účasť – december býva totiž u všetkých dosť chaotický a zaneprázdnený. Taktiež môže nastať problém v prípade, že si chcete priestor na večierok prenajať. Ak chcete svoj večierok trochu ozvláštniť, urobte ho tematickým. Vianočný večierok je síce tematický sám o sebe, ale čo tak byť trochu originálny a určiť napríklad hosťom dress code s tematikou rozprávkových postavičiek z vianočných rozprávok? Tematicky sa môžete postaviť aj k občerstveniu – môže mať podobu záverečnej hostiny z Mrázika, či obsahovať zimné motívy ako koláčiky v podobe vločiek alebo medovníčky s menami zúčastnených.

Jednohubky, nátierky, nárezy

Teraz sa ešte detailnejšie pozrime na občerstvenie na vianočný večierok. Odporúčame nachystať jednoduché a rýchle pochúťky, s ktorými nebudete mať veľa práce, nie sú drahé a zároveň si ich hostia vychutnajú. Nebojte sa nátierok – je to skvelá a rýchla voľba, pretože stačí iba postaviť na stôl plnú misku, nakrájané pečivo a príborové nožíky. Nátierok je obrovské množstvo, takže môžete vyberať podľa preferencií svojich hostí, alebo sa jednoducho inšpirovať internetom. Jednohubky sú tiež medzi všetkými veľmi populárne a vôbec nemusia mať klasickú podobu odkrojeného kolieska rožka s klobásou. Urobte vegetariánsku verziu v podobe kocky syra s guľkou hrozna a špáradlom, poprípade spojte talianske prosciutto so žltým melónom. Mini mozzarellky so cherry rajčinami sú tiež veľmi obľúbené a chutia naozaj každému. Populárne sú aj nárezy, rôzne variácie syra, údenín, mäsa, zeleniny, dipov aj akýchkoľvek iných pochutín. Do takéhoto nárezu na podnos môžete dať čokoľvek, čo vám príde na um. Fantázii sa medze nekladú – pokojne dajte vášmu tanieru s nárezmi nejaký vianočný tvar, napríklad vianočného stromčeka.

Prekvapte hostí ako na Štedrý deň

K večierku patrí samozrejme aj dobré pitie. Typickými vianočnými drinkmi sú punč, grog, varené víno a vaječný likér, ale pokojne siahnite aj po niečom nie úplne typickom. Počuli ste napríklad o drinku Brandy Alexander? Jeho hutná smotanová chuť v kombinácii s muškátovým orieškom a kakaovým krémom jednoducho symbolizuje Vianoce. Okrem toho budete na Brandy Alexander potrebovať, samozrejme, ešte brandy alebo koňak. Ďalšie skvelé recepty na drinky nájdete napríklad aj tu. Každý vianočný večierok by mal mať aj nejaké prekvapenie – a prečo nie práve to najklasickejšie vianočné, darčeky? Ak každého zúčastneného obdarujete hoci len maličkosťou, určite na váš večierok nikdy nezabudne. Siahnite aj po originálnych darčekoch v podobe zážitkov, či toho, čo obdarovaný miluje najviac. Niekoho tak možno poteší, ak mu kúpite športové náčinie na jeho obľúbený šport, niekoho zasa nové mince do zbierky. Naše ďalšie tipy, ako na zbierku mincí, si môžete pozrieť aj tu.