LifeStyle Praktické rady Zaujímavosti

Nepríjemné šúchanie stehien – ako tomu predísť?

Leto je obdobím krátkych sukní, šortiek a šiat. Ukazujeme na tele viac kože a, samozrejme, cítime sa viac sexy. No nastáva tu jeden problém, s ktorým množstvo žien bojuje – nepríjemné šúchanie stehien, ktoré je nepríjemné, koža je začervenaná a podráždená. Čím si pomôcť a zbaviť sa tohto problému?

Nepríjemné šúchanie stehien – ako tomu predísť? (Foto: unsplash.com)

Detský zásyp

Najjednoduchším spôsobom, ako sa zbaviť podráždenej pokožky na stehnách je klasický detský zásyp. Vnútornú stranu stehien si ním jemne prepudrujte. Môžete na to použiť vatový tampónik, väčší štetec alebo labutienku. Musíte rátať s pravidelným obnovovaním tejto vrstvy, keďže sa potíme a tým sa púder zmýva. Výhodou je, že prášok nie je vidieť, takže tento trik môžete použiť aj pri kratšej sukni alebo šortkách.

Spodná bielizeň

Špeciálna spodná bielizeň vás tiež zbaví šúchania stehien. V podstate si pridáte vrstvu látky, ktorá pri sukniach alebo šatách chýba. Dajú sa na to použiť nohavičky, ktoré majú strih kraťasov, prípadne cyklo šortky alebo špeciálnu tvarovaciu bielizeň, ktorá sa zameriava aj na stehná. Dôležité je zvoliť dostatočne vzdušný materiál, aby mohla pokožka dýchať a nebolo vám vo vrstve navyše príliš teplo. Tiež vyberajte podľa dĺžky sukní a šiat, ktoré zvyčajne nosíte.