LifeStyle Motivácia Praktické rady Zdravie

Výber legín na cvičenie – čo všetko treba pri nákupe zvážiť?

Ak si nechcete kupovať množstvo legín, ktoré vám nebudú správne sedieť, ale chcete investovať do jedných poriadnych, treba poriadne hľadať a stanoviť si požiadavky. Ideálne je porovnávať viacero značiek, modelov aj farieb. Ako správne vyberať legíny na cvičenie a ktoré parametre sú pri výbere najdôležitejšie?

Výber legín na cvičenie – čo všetko treba pri nákupe zvážiť? (Foto: unsplash.com)

Základ je materiál 

Veľakrát sa na prvý dotyk zdajú lacnejšie a drahšie materiály rovnaké. Preto je len veľmi ťažko určiť priamo v obchode, čo bude pre vás najlepšie. Kvalita materiálu sa ale ukáže potom pri používaní a viacnásobnom praní. Lacnejšie materiály môžu strácať farbu, tvar, nemusia mať tie isté vlastnosti, nesajú tak dobre pot a v prípade lacnejších materiálov budete po cvičení priam smrdieť. Aj keď nemajú polyamid a polyester pri bežnom oblečení dobrú povesť, pri oblečení na cvičenie majú skvelé vlastnosti. Odvádzajú pot, sajú vlhkosť a sú vysoko odolné. Medzi najobľúbenejšie patrí známa slovenská značka. Využite aj KFIT kupóny a nakúpte priamo na ich stránkach výhodnejšie.

Vysoký a nízky pás 

Máte radi džínsy, ktoré siahajú pomaly až pod prsia alebo ste fanúšikom bokových džínsov? Ani fitnes oblečenie neobišla najnovšia móda a módne trendy. Každý z týchto strihov má svoje výhody a nevýhody. Legíny s vysokým pásom často dokážu lepšie formovať postavu, chránia pred prechladnutím. Naopak, legíny s normálnym alebo nižším pásom obľubujú ženy, ktoré chcú ukázať svoj úzky pás, nemajú rady pocit nohavíc „až pod pazuchy“ a sú jednoducho na tento strih zvyknuté.

Ostatné vlastnosti 

Pri legínach je dobré všímať si aj niektoré vlastnosti navyše. Dobré je, ak majú na sebe aj vrecká na telefón alebo zips na kľúče. Legíny so sieťkou spĺňajú okrem štýlu aj praktickú funkciu – legíny sa vďaka tomu lepšie prevetrávajú, odchádza vlhkosť a vám nie je tak horúco. Vybrať si môžete aj zo sťahovacích a formovacích legín. Kompresné legíny sú určené na sťahovanie kĺbov a svalov.