LifeStyle Praktické rady Zaujímavosti

Kozmetická taštička v kabelke – čo by nemalo chýbať žiadnej žene?

Kabelka je našou najlepšou priateľkou počas celého dňa. Máme v nej tie najnutnejšie veci a keď sa nám prihodí nejaká nehoda, tak ju máme vždy po ruke. Súčasťou výbavy v kabelke každej ženy by mala byť kozmetická taštička. Nemusíte tam mať veľa vecí, stačí, že tam budete mať všetko, čo potrebujete. Čo patrí do základnej výbavy kozmetickej taštičky?

Kozmetická taštička v kabelke – čo by nemalo chýbať žiadnej žene? (Foto: unsplash.com)

Mini voňavka alebo antiperspirant

Ak máte dni, kedy ste vyťažená, beháte zo školy na tréning a potom von s kamarátkami, tak je jasné, že sa počas dňa potrebujete osviežiť. Ideálne je pribaliť si do kozmetickej taštičky malý antiperspirant alebo vzorku voňavky. Záleží na tom, čo preferujete. Flakón voňavky alebo antiperspirant by mali byť čo najmenšie, inak môže byť kabelka zbytočne ťažká a budú zaberať miesto navyše.

Balzam na pery

Počas mrazov, hlavne ak máte citlivejšie pery, tak by vám nemal chýbať balzam v kabelke. Niektoré ženy môžu mať problém aj s tým, že im vysušujú pery tekuté rúže. Akonáhle si ich odmaľujú, tak sa pod nimi nachádzajú popraskané pery. V základnej výbave by vám teda nemal chýbať kvalitný balzam, ideálne z lekárne a s účinnými látkami.

Púder so štetcom

Púder je vaším najlepším priateľom, hlavne ak máte mastnejšiu alebo zmiešanú pleť. Aj keď si dáte na tvár odolný makeup, ktorý sľubuje výdrž desiatky hodín, tak sa pod ním pleť stále mastí a začnete sa už po krátkom čase lesknúť. Do kozmetickej taštičky si pribaľte transparentný púder s cestovnou verziou štetca, ktorý vám tak nebude zaberať miesto navyše. V drogérií nájdete aj špeciálne papieriky, ktoré odsajú mastnotu z pleti, no púder je podľa nás ekologickejšou verziou.