LifeStyle Motivácia Zaujímavosti

Prečo chce byť žena karieristka? Je to „len“ otázka úspechu?

Nie všetky ženy chcú byť úspešné kariéristky. Pre niektoré je rodina a deti to najdôležitejšie a ich cieľom je to, aby sa čo najlepšie postarali o celú domácnosť. Postupom času ale počet žien, ktoré majú na prvom mieste kariéru stúpa. Dôvody môžu byť naozaj rôzne. Od vrodených predispozícii, kompenzáciu komplexu až po chcenie byť úspešná.

Súčasna doba je naozaj veľmi materiálne založená. Na to aby sme si mohli dovoliť viac ako je nejaký lacnejší štandard sa musíme dosť obracať. Nie je málo žien, ktoré majú 2 – 3 zamestnania. Niekedy môže byť dôvodom to, že je matka samoživiteľka, inokedy to, že si chce budovať kariéru a že ju práca napĺňa a baví. Veľa žien má potrebu sa neustále zlepšovať a posúvať na vyššie pozície.

Žene karieristke nestačí zdolať jeden cieľ, ale chce sa dostať čo najvyššie. Na to, aby sa stala veľmi úspešnou a skvelou v tom, čo robí, sa potrebuje dostatočne vzdelávať, nadobúdať skúseností, mať vodcovské schopnosti, nepripúšťať si veľa negatív k srdcu, nezblázniť sa z každého neúspechu ale jednoducho byť dravá a ísť si za svojim cieľom.

Foto: unsplash.com