LifeStyle

Ako zdokonaliť svoj outfit? Alebo zdroje módnej inšpirácie

Na to, aby ste sa vedeli dobre a štýlovo obliecť, potrebujete sledovať módne trendy. Nie je to vždy najjednoduchšie, pretože nie každý má prístup k drahým módnym magazínom či záznamom z aktuálnych módnych prehliadok. Máme pre vás niekoľko tipov, odkiaľ čerpať inšpiráciu v bežnom živote!

Ako zdokonaliť svoj outfit? Alebo zdroje módnej inšpirácie
(zdroj: unsplash.com)

Oblečená ako Marilyn Monroe – prečo nie?

Veľa z nás má doma desiatky kúskov oblečenia, no nevie ich správne skombinovať či vybrať tie, ktoré sa nám práve najviac hodia. Prvým zdrojom inšpirácie, ktorý je takmer zadarmo a ľahko dostupný, sú filmy. Kostýmy, ktoré sa v dobrých filmoch nachádzajú, totiž nikdy nie sú náhodné. Každý z nich prešiel podrobnou kontrolou kostymérov a odzrkadľuje presne to, čo by správne zvolené oblečenie malo: dobu, éru, spoločenské postavenie či aktuálnu sezónu. Návrhári kostýmov sú vlastne ako módni návrhári – snažia sa dať dokopy to najlepšie, čo by konkrétna postava mohla nosiť oblečené.

Nekupujte, inšpirujte sa

Facebook či Instagram sa už v dnešnej dobe stali samozrejmosťou. Prečo teda nesledovať okrem tipov na chutné recepty alebo obľúbeného speváka aj nejakého módneho fashion blogera? Nájdite si takého, ktorý je vášmu srdcu a šatníku blízky, a už iba čerpajte inšpiráciu. Internet všeobecne je nevyčerpateľným zdrojom informácií o všetkom – navoľte si stránky nejakého módneho katalógu a hoci si možno nemôžete dovoliť kúpiť všetko, čo sa vám páči, inšpirujte sa aspoň kombinovaním a hoci aj nahrádzaním menej drahými kúskami.

Žite s otvorenými očami

Módne reality shows možno nie sú najlepším televíznym programom, ktorý by ste mali sledovať, ale ak hľadáte nové tipy na svoj outfit, skúste vydržať aspoň prvých pár minút a nechať si poradiť od tímu ľudí na to určeného. Sledujte aj svoje okolie – ak obdivujete obliekanie sa nejakej vašej kolegyne, kamarátky či náhodnej ženy, ktorú stretnete na ulici, všímajte si a vyhodnocujte. Dôležité je aj experimentovať. Skúste zo dňa na deň zmeniť štýl a obliecť si niečo, v čom vás doteraz nikto nevidel. Možno objavíte svoj nový štýl, vďaka ktorému sa z vás stane aj nová módna ikona.