LifeStyle Motivácia Praktické rady Zaujímavosti

Beh ako zábava alebo prečo si ho obľúbiť? Toto radí odborníčka

Aj vy poznáte len dva spôsoby, ktoré vás nútia utekať? Beh za jedlom a útek od problémov. Jestvuje ale spôsob, ako si tento druh pohybu obľúbiť. Pokračujte v čítaní.

Bežecké priateľstvá

Skvelým tipom je tiež nájsť si partnera na beh. Ani nebudete vedieť ako, no budete sa navzájom podporovať k vyšším výkonom a beh rozhodne nebude nudný. Z nepríjemného behu sa môže ľahko stať šport, ktorý síce nemusíte euforicky milovať, ale nebude pre vás nepríjemný či neznesiteľný. Práve naopak.

Dva typy behu

Podľa odborníčky sú dva typy behu. O vedomom behu sa hovorí vtedy, keď sa na beh plne sústredíme, vnímame vlastné dýchanie a každý svoj pohyb. Druhý typ behu je opakom.

Necháte v mysli prúdiť akékoľvek myšlienky, počúvate obľúbenú hudbu, váš pohyb si prakticky ani neuvedomujete. Vyberte si, ktorý typ sa vám viac páči.

Aby to bola stále zábava

Pre tých, ktorí nie sú bežci, je veľmi dôležité, aby mal beh nádych zábavy. Nechoďte stále po tej istej trase, je to únavné. Meňte trasy, meňte rýchlosti, spojte beh so skúmaním neznámeho okolia.

Striedanie intenzity behu je skvelý spôsobom zábavy, ale aj veľmi účinný spôsob tréningu, ktorý prináša najrýchlejšie výsledky. Jednoducho do zvyčajného tempa sem-tam zahrňte krátky šprint a potom opäť spomaľte.

Foto: unsplash.com