LifeStyle Praktické rady Zaujímavosti

Prezradíme vám 3 najčastejšie chyby pri nakupovaní oblečenia cez internet

Nakupovanie online je vždy risk. Neviete, aký bude mať oblečenie materiál, či vám bude naozaj sedieť alebo či sa náhodou v košíku neobjavia nejaké skryté náklady na dopravu či platbu. Viete, aké robia ľudia najčastejšie chyby pri online nakupovaní? To sa dozviete v tomto článku!

Prezradíme vám 3 najčastejšie chyby pri nakupovaní cez internet (Foto: unsplash.com)

Neskontrolujete veľkosť

Jedným z najväčších problémov pri online nakupovaní je, že neviete, či ste si vybrali správnu veľkosť a či vám daný kúsok bude správne sedieť. Množstvo ľudí nakupuje tak, že si objedná svoju zvyčajnú veľkosť. No tá môže byť u každej značky iná. V prvom rade si skontrolujte tabuľky veľkostí. Tam nájdete všetky možné rozmery postavy pre vybrané veľkosti. Ideálne je pomerať sa a tieto miery si niekde zapísať. Pri každom online nákupe si ich potom môžete skontrolovať a podľa toho vybrať.

Náročné vrátenie

U väčšiny e-shopov je veľkou výhodou, že ak vám tovar nesedí a ešte ste ho ani raz nepoužili, máte možnosť ho vrátiť späť do obchodu. Táto lehota na vrátenie je 14 alebo 30 dní, niektorí predajcovia majú vrátenie až do 100 dní.

Problém nastáva vtedy, ak ste si neskontrolovali možnosť vrátenia a potom zistíte, že to u vybranej značky nie je také jednoduché. Dokonca, niekedy si musíte sami zaplatiť za dopravenie vráteného tovaru, čo určite nikoho z nás nepoteší. Vždy na konkrétnom e-shope skontrolujte podmienky na doručenie, platbu aj vrátenie tovaru.

Nevyužijete zľavy a zľavové kupóny

Výhodou pri nakupovaní online je, že môžete priamo na e-shope sledovať, čo je a nie je v zľave. V kamennej predajni sa musíte prehrabávať medzi vešiakmi, no online máte lepší prehľad. Ak hľadáte konkrétny kúsok oblečenia, vyhľadajte si ho a môžu ho mať práve v zľave. Rovnako tak môžete využiť zľavové kupóny na rôzne značky.